drKamil Pietrasik
język: polski
PL
|język: English
EN
O MNIE   GALERIA   OPINIE PACJENTÓW   CENNIK
MODELOWANIE SYLWETKI
Liposukcja (odessanie tkanki tłuszczowej) jest zabiegiem przeznaczonym dla osób pragnących poprawić kształt różnych części ciała przez usunięcie nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej. Najczęściej liposukcji poddaje się okolice, z których pozbycie się tk. tłuszczowej jest najtrudniejsze, mimo stosowania diety i ćwiczeń fizycznych.

Zabieg ten nie jest przeznaczony dla osób chorobliwie otyłych (BMI > 30) oraz osób z nadmiernie wiotką skórą.
Liposukcja wykonywana jest najczęściej u kobiet w takich okolicach jak: brzuch, talia, biodra, uda, okolice kolan, ramiona, szyja. U mężczyzn są to: okolica boczna brzucha (tzw. "love handles"), przerośnięte piersi.

Zabieg liposukcji przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od jego rozległości. Nadmiar tkanki tłuszczowej usuwany jest przy pomocy kaniul wprowadzanych do tk. podskórnej przez 2-3 mm cięcia skórne.

Powrót do normalnej aktywności, w zależności od zakresu zabiegu, wynosi od 1 do 7 dni.

Powrót do ćwiczeń sportowych może zostać wznowiony po 2–4 tyg.

W celu zmniejszenia wysięków i przyspieszenia procesu gojenia w okresie pooperacyjnym (6-8 tyg.) stosowane są ubrania uciskowe okolic korygowanych.

Uzyskane efekty są długotrwałe choć nie permanentne. Pierwotnie zadawalający wynik estetyczny zabiegu może zostać zniwelowany przez niekontrolowany przyrost masy ciała lub hormony.

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

InstagramFaceBook
Nasze strony korzystają z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.