drKamil Pietrasik
język: polski
PL
|język: English
EN
O MNIE   GALERIA   OPINIE PACJENTÓW   CENNIK
PIERSI
Lifting piersi z ich jednoczasowym powiększeniem jest operacją przeznaczoną dla kobiet z małym i opadniętym biustem, pragnących poprawić wygląd i jędrność swoich piersi. Częstymi kandydatkami do tego typu zabiegu są matki po okresie karmienia piersią.

W czasie jednej operacji poprawiane są: położenie kompleksu brodawka-otoczka, kształt, wielkość i jędrność piersi. Operacja ta uważana jest za jedną z najbardziej złożonych operacji estetycznych piersi i nie zawsze możliwa jest do przeprowadzenia jednoetapowo. Niekiedy istnieje konieczność rozłożenia podniesienia piersi i ich powiększenia na dwa zabiegi tak aby uzyskany ostateczny efekt estetyczny był jak najlepszy a ryzyko powikłań jak najmniejsze.

Operacja podniesienie piersi z ich jednoczasowym powiększeniem przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym.

Cięcia zlokalizowane są, w zależności od przyjętej metody operacyjnej, w okolicy okołootoczkowej, w dolnej połowie piersi lub/i w bruździe podpiersiowej.

Pacjentki spędzają noc po zabiegu w klinice.

Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 10-14 dniach od operacji.

W okresie pooperacyjnym konieczne jest noszenie biustonosza elastycznego przez 6-8 tyg.

Ćwiczenia sportowe można podjąć po 3 miesiącach.

Efekt operacji jest wieloletni choć nie permanentny. Zabieg nie zatrzymuje naturalnego procesu starzenia się piersi. Także istotne zmiany masy ciała, ciążę i terapie hormonalne mogą mieć wpływ na zmianę uzyskanego kształtu piersi.

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

GALERIA
InstagramFaceBook
Nasze strony korzystają z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.