drKamil Pietrasik
język: polski
PL
|język: English
EN
O MNIE   GALERIA   OPINIE PACJENTÓW   CENNIK
TWARZ I SZYJA
Lifting brwi koryguje oznaki starzenia się przez ich przemieszczenie ku górze do pozycji atrakcyjniejszej estetycznie.

Kandydatami do tego zabiegu są pacjenci z przemieszczonymi ku dołowi brwiami, które nadają oprawie oczu wygląd „zmęczony” i „zafrasowany”.

Operacja ta często bywa kojarzona z liftingiem czoła lub operacją powiek górnych.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub płytkim znieczuleniu dożylnym. Podniesienia bocznych części brwi dokonuje się z niewielkich cięć ukrytych w skórze owłosionej głowy. Lifting brwi nie wymaga pozostania pacjenta na noc w klinice. Gdy skojarzony jest z innymi zabiegami odmładzającymi twarzy (tj. lifting czoła, operacją powiek) wówczas pacjent spędza jedną noc w klinice.

Powrót do normalnego funkcjonowania uzależniony jest od zakresu operacji i procedur towarzyszących. W przypadku prostego podniesienia brwi powrót do nieobciążającej aktywności następuje dzień po zabiegu a do normalnej aktywności po 1-2 tygodniach.

Wygląd ulega stopniowej poprawie w okresie od 6-8 tygodni.

W niektórych przypadkach możliwe jest podniesienie brwi w sposób mniej inwazyjny tj. przy użyciu szwów podtrzymujących wprowadzanych do tkanki podskórnej przy pomocy specjalnej igły. W tym przypadku zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym a pacjent wychodzi do domu bezpośrednio po jego zakończeniu.

Wyniki liftingu brwi są długotrwałe lecz nie permanentne. Operacja nie zatrzymuje naturalnego procesu starzenia się w tej okolicy.

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

GALERIA
InstagramFaceBook
Nasze strony korzystają z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.