drKamil Pietrasik
język: polski
PL
|język: English
EN
O MNIE   GALERIA   OPINIE PACJENTÓW   CENNIK
TWARZ I SZYJA
Bruzda biegnąca od przyśrodkowego kąta oka do polika, nazywana potocznie „doliną łez”, nadaje oprawie oczu wygląd „starczy” i „zmęczony” (tzw. „podkrążone oczy”). Za jej powstanie odpowiedzialne jest zwiotczenie więzadeł w tej okolicy jak i deficyt podskórnej tkanki tłuszczowej.

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej uzupełnia jej brak, a także odmładza wygląd i poprawia jakość skóry w tej okolicy.

W pierwszym etapie w znieczuleniu miejscowym pobierana jest z miejsc dawczych (tj.podbrzusze, uda, grzbiet) tkanka tłuszczowa. Po sterylnym przygotowaniu zostaje wprowadzona podskórnie w korygowaną okolice. Z uwagi na częściowe wchłanianie się przeszczepionego tłuszczu konieczna bywa hiperkorekcja lub dodatkowy zabieg uzupełniajacy po 6 miesiącach.

Przeszczep tłuszczu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub płytkim dożylnym.

Pacjenci opuszczają klinikę w dniu zabiegu.

Okres rekonwalescencji zależny jest od zakresu operacji ale najczęściej powrót do normalnej aktywności jest możliwy po 3-7 dniach. Obrzęki i zasinienia ustępują po 2-3 tygodniach. Ostateczny efekt operacji oceniany jest po 6 miesiącach.

Znaczne zmiany masy ciał w okresie pooperacyjnym mogą mieć wpływ na uzyskany wynik. Efekt wypełnienia utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku stosowania kw. hialuronowego aczkolwiek nie jest permanentny.

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

GALERIA
InstagramFaceBook
Nasze strony korzystają z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.