drKamil Pietrasik
język: polski
PL
|język: English
EN
O MNIE   GALERIA   OPINIE PACJENTÓW   CENNIK
TWARZ I SZYJA
Małoinwazyjny lifting twarzy i szyi przeznaczony jest dla osób pragnących skorygować wczesne oznaki starzenia się tych okolic bez poddawania się operacji chirurgicznej.

Kandydatami do tego typu zabiegów są osoby młode, u których wystąpiło przemieszczenie się tkanek miękkich ku dołowi wskutek działania sił grawitacyjnych  oraz postępu wiotkości skóry i struktur podskórnych.

Zabieg ten nie jest przeznaczony dla osób ze średnim i dużym nadmiarem skóry, dla których alternatywą pozostaje operacja. Lifting małoinwazyjny nie usuwa nadmiaru skóry, jedynie przemieszcza ją ku górze i ku tyłowi, spłycając powstałe zmarszczki i bruzdy. Ponadto, efekt odmłodzenia uzyskiwany jest także przez stymulację produkcji nowego kolagenu w skórze i tkance podskórnej, wokół implantowanych nici.

Zabieg przeprowadzany jest najczęściej na twarzy i szyi do korekcji:

  • opadniętych brwi,
  • opadniętych wyniosłości jarzmowych,
  • linii żuchwy (korekcja tzw. „chomików”),
  • bruzd nosowo-wargowych,
  • szyi,

oraz u osób z objawami porażenia n. twarzowego.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym przy użyciu wchłanianych nici wyposażonych w struktury zakotwiczające (tj. haczyki, stożki), które zostają wprowadzone do tkanki podskórnej przy pomocy specjalnych igieł. W ostatnim etapie końce szwów zostają umocowane do powięzi z niewielkiego cięcia skórnego (2 cm) znajdującego się w owłosionej skórze głowy.

Lifting małoinwazyjny trwa od 30-60 min.

W pierwszych dniach po zabiegu może utrzymywać się obrzęk, zasinienie, zaczerwienie, pofałdowanie skóry w korygowanej okolicy. Wszystkie te dolegliwości ustępują stopniowo w okresie do jednego miesiąca po zabiegu.

Powrót do normalnej aktywności zawodowej jest możliwy po 4-7 dniach i związany jest głównie  ustąpieniem obrzęku i zasinień. 

Efekt odmłodzenia korygowanej okolicy oceniany jest po miesiącu. Mimo, że wynik małoinwazyjnego liftingu przy użyciu nici i utrzymuje się kilka lat, nie zatrzymuje on jednak naturalnego procesu starzenia się.

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

FaceBook
Nasze strony korzystają z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.