fbpx
info@drpietrasik.pl +48 721 838 347

Lifting twarzy (facelift)

drpietruski_admin

Lifting twarzy (facelift) to najbardziej kompleksowy zabieg z zakresu estetycznej chirurgii plastycznej głowy i szyi, mający na celu odmłodzenie środkowej i dolnej część twarzy.

Często w czasie tej samej operacji wykonuje się także lifting szyi, lifting czoła, operacje powiek i redystrybucję/przeszczep tkanki  tłuszczowej. Efekt odmłodzenia uzyskuje się przez przemieszczenie ku górze lub/i usunięcie nadmiaru skóry oraz założenie szwów podtrzymujących w warstwie mięśniowo-powięziowej (SMAS) twarzy.

Celem operacji jest odmłodzenie twarzy o 10-15 lat a nie nadmierne napięcie skóry nadające jej nienaturalny wygląd – tzw. „twarz maskowata”.

Na konsultację przedoperacyjną warto przynieść swoje zdjęcie twarzy sprzed 10-15 lat.

Po zbadaniu i poznaniu oczekiwań, Dr Pietrasik przedstawi możliwe opcje odmłodzenia twarzy.

Lifting twarzy przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym z analgosedacją.

Cięcia zlokalizowane są w okolicy przed- i zamałżowinowej oraz skórze owłosionej głowy. Powstałe blizny są dobrze zakamuflowane i z czasem stają się mało widoczne.

Pacjenci po liftingu twarzy pozostają w klinice na jedną dobę.
Okres rekonwalescencji zależy od zakresu operacji i zabiegów towarzyszących. Najczęściej powrót do normalnej aktywności jest możliwy po 2-3 tygodniach. Ostateczny efekt operacji oceniany jest po 6 miesiącach.

Choć operacja ta odmładza wygląd twarzy o 10 – 15 lat, to nie zatrzymuje fizjologicznych procesów starzenia się. W celu podtrzymania efektu odmłodzenia wskazane są niektóre zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne.

Czas trwania zabiegu do 6 godz.
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja 14-21 dni
Zdjęcie szwów 7-10 doba
Przeciwwskazania nieleczone choroby psychiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, zaburzenia rytmu serca,  aktywne infekcje, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, ciąża, zbliżająca się lub trwająca miesiączka
Zalecenia przed zabiegiem lifting twarzy zalecenia do operacji.pdf
Zalecenia po zabiegu lifting twarzy zalecenia po operacji.pdf


Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

Zalecenia pooperacyjne

Zalecenia przedoperacyjne

Postoperative recommendations

Preoperative recommendations