fbpx
info@drpietrasik.pl +48 721 838 347

Plastyka ramion

drpietruski_admin

Plastyka ramion jest operacją przeznaczoną dla osób z nadmiarem skóry i tkanki podskórnej pragnących poprawić wygląd estetyczny tej części ciała.

Kandydatami do tej operacji są często osoby po znacznej redukcji wagi lub pacjenci z nadmiernymi fałdami skóry na wysokości ramion, powstałymi w wyniku naturalnego procesu starzenia się. Jeśli jędrność i napięcie skóry ramion są dobre, a nadmiar tkanki tłuszczowej niezbyt duży, Dr Pietrasik modeluje kształt ramion wyłącznie przy pomocy liposukcji. W pozostałych przypadkach konieczne jest chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Cięcia zlokalizowane są w okolicy dołu pachowego i na tylno-przyśrodkowej powierzchni ramion. W okresie pooperacyjnym (8 tyg.) zalecane jest stosowanie elastycznych rękawów uciskowych sprzyjających zmniejszaniu się obrzęków, gojeniu ran i zmniejszeniu blizn.

Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 7-10 dniach od zabiegu jeśli praca nie jest intensywnym wysiłkiem fizycznym dla kończyn górnych.

Powrót do ćwiczeń sportowych (tj. jogging, fitness) angażujących operowane okolice jest możliwy po 2 miesiącach od operacji. Ćwiczenia nie obejmujące operowanych okolic mogą być podjęte po 2 tyg. od operacji

Uzyskane wyniki są trwałe lecz nie permanentne. Operowana okolica zostaje odmłodzona lecz nie zatrzymane są naturalne procesy starzenia. Istotne zmiany masy ciał mogą zmienić pierwotnie dobry wynik operacji.

Czas trwania zabiegu 3 godz.
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja 14 dni
Zdjęcie szwów szwy rozpuszczalne nie wymagające usunięcia
Przeciwwskazania trwająca lub zbliżająca się miesiączka, choroby psychiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, zaburzenia rytmu serca, aktywne infekcje, choroby autoimmunologiczne, nowotwory,  ciąża
Zalecenia przed zabiegiem ramiona zlecenia do zabiegu.pdf
Zalecenia po zabiegu ramiona zalecenia po zabiegu.pdf

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

Zalecenia pooperacyjne

Zalecenia przedoperacyjne

Postoperative recommendations

Preoperative recommendations