fbpx
info@drpietrasik.pl +48 721 838 347

Lifting wargi

drpietruski_admin

Lifting wargi górnej (bullhorn lip lift)

Zabieg przeznaczony jest dla osób pragnących poprawić atrakcyjność ust w sposób trwały. W czasie tego zabiegu skracana jest warga górna, dzięki czemu uniesiona i wywinięta zostaje czerwień wargowa, przez co usta wyglądają pełniej i atrakcyjniej.

Najczęściej kandydatkami są osoby, u których w wyniku procesów starzenia doszło do zwiotczenia i wydłużenia wargi górnej oraz zmniejszenia się czerwieni wargowej. Zabieg wykonywany jest także u osób młodszych, ze skąpą czerwienią wargową, których warga górna jest prawidłowej długości. Zabieg nie jest przeznaczony dla osób z krótką warga górną.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa do 45 min

Ciecia w kształcie rogów bawoła (stąd nazwa „bullhorn”) zlokalizowane są u podstawy nosa, w większości w obrębie naturalnych bruzd i załamań skóry. Powstała blizna jest dobrze zakamuflowana i mało widoczna po zakończeniu prawidłowego procesu gojenia.

Efekt operacji jest natychmiastowy i trwały. Należy liczyć się, że w pierwszych dniach po operacji występujący obrzęk, zaburza ocenę ostatecznego wyniku. W przypadku skąpych tkanek czerwieni wargowej zabieg może zostać uzupełniony o dodatkowe procedury zwiększające ich objętość (tj. przeszczep tłuszczu lub przeszczep skóry właściwej)
Choć operacja zmienia trwale proporcje wargi górnej nie zatrzymuje naturalnych procesów jej starzenia się.

Czas trwania zabiegu do 45 min
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice 1 godz.
Rekonwalescencja 7-10 dni
Zdjęcie szwów 7 doba
Przeciwwskazania zbliżająca się lub aktywna miesiączka, aktywna opryszczka lub inne infekcje, nieleczone choroby psychiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca,  nieuregulowana cukrzyca, ciąża
Zalecenia przed zabiegiem Bullhorn zalecenia do zabiegu .pdf
Zalecenia po zabiegu Bullhorn zalecenia po zabiegu.pdf

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

Zalecenia pooperacyjne

Zalecenia przedoperacyjne

Postoperative recommendations

Preoperative recommendations