fbpx
info@drpietrasik.pl +48 721 838 347

Plastyka ud

drpietruski_admin

Plastyka ud (lifting ud) jest operacją przeznaczoną dla osób pragnących poprawić wygląd estetyczny tej części ciała. Operacja ta nie jest alternatywą dla procesu odchudzania a stanowić może tylko jego uzupełnienie.

Kandydatami do liftingu ud są często osoby po znacznej redukcji masy ciała lub pacjenci, u których doszło do wytworzenia się nadmiernych fałdów skóry na udach w wyniku naturalnego procesu starzenia się. W sytuacji gdy jędrność i napięcie skóry ud jest dobre a nadmiar podskórnej tkanki tłuszczowej nie jest zbyt obfity, Dr Pietrasik modeluje ich kształt wyłącznie przy pomocy liposukcji. W pozostałych przypadkach konieczne jest, poza liposukcją, chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub zewnątrzoponowym.

Cięcia zlokalizowane są na przyśrodkowej powierzchni ud oraz w pachwinach.

Pacjenci po liftingu ud pozostają na jedną noc w klinice.

Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 10-14 dniach od zabiegu jeśli praca nie jest intensywną pracą fizyczną dla kończyn dolnych. Powrót do ćwiczeń sportowych (jogging, fitness) następuje po 2 miesiącach od operacji. W okresie pooperacyjnym zalecane jest stosowanie rajstop uciskowych przez 8 tyg., co pozwala zmniejszyć obrzęki, sprzyja gojeniu ran i zmniejsza blizny.

Uzyskane wyniki są trwałe lecz nie permanentne. Operacja pozwala odmłodzić wygląd ud lecz nie zatrzymuje naturalnego procesu starzenia. Przyrost masy ciał i hormony mogą zmienić pierwotnie dobry wynik operacji.

Czas trwania zabiegu 3-4 godz.
Znieczulenie ogólne lub zewnątrzoponowe
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja 14 dni
Zdjęcie szwów szwy rozpuszczalne nie wymagające usunięcia
Przeciwwskazania trwająca lub zbliżająca się miesiączka, choroby psychiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, zaburzenia rytmu serca, aktywne infekcje, choroby autoimmunologiczne, nowotwory,  ciąża
Zalecenia przed zabiegiem uda zalecenia do zabiegu.pdf
Zalecenia po zabiegu uda zalecenia po zabiegu.pdf

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

Zalecenia pooperacyjne

Zalecenia przedoperacyjne

Postoperative recommendations

Preoperative recommendations