fbpx
info@drpietrasik.pl +48 721 838 347

Operacja powiek dolnych

drpietruski_admin

Operacje powiek dolnych (blefaroplastyka dolna) mają na celu poprawę  ich wyglądu i funkcji.

Przez usunięcie nadmiaru skóry, a we wskazanych przypadkach także i przepuklin tłuszczowych, uzyskuje się zmniejszenie nadmiaru tkanek w okolicy podoczodołowej (tzw. „worków”). W czasie tego samego zabiegu można także skorygować tzw. „dolinę łez” – bruzdę biegnącą od przyśrodkowego kąta oka do polika, uzyskując efekt odmłodzenia całej okolicy podoczodołowej.

We wskazanych przypadkach, w celu utrzymania naturalnego położenia i kształtu powieki dolnej, zabieg blefaroplastyki poszerza się o procedury mające na celu zwiększenia napięcia mięśnia okrężnego oka i całej powieki (tj. kantoplastyka lub kantopeksja).

Operacje powiek dolnych wykonywane są w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od ich zakresu i preferencji pacjentów.

Cięcia prowadzone są tuż poniżej brzegu rzęsowego powiek tak aby powstałe blizny pooperacyjne były jak najmniej widoczne. W przypadku dostępu przezspojówkowego  ciecia prowadzone są od strony wewnętrznej powieki a powstałe blizny nie są w ogóle widoczne po operacji.

Cienkie szwy śródskórne usuwane są w 7 dobie po operacji.

Powrót do normalnego funkcjonowania następuje po 2-3 tygodniach a wynik ostateczny oceniany jest po 6 miesiącach.

Operacja powiek dolnych pozwala na odmłodzenie ich wyglądu o 8-10 lat ale nie zatrzymuje naturalnego procesu ich starzenia się.

Czas trwania zabiegu do 3 godz.
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja 14-21 dni
Zdjęcie szwów 10-14 doba
Przeciwwskazania zespół suchego oka, niedomykalność powiek, nieleczone choroby psychiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, nieuregulowana cukrzyca, aktywne infekcje, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, ciąża
Zalecenia przed zabiegiem powieki dolne zalecenia do operacji.pdf
Zalecenia po zabiegu powieki dolne zalecenia po operacji.pdf

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

Zalecenia pooperacyjne

Zalecenia przedoperacyjne

Postoperative recommendations

Preoperative recommendations