fbpx
info@drpietrasik.pl +48 721 838 347

Operacja piersi sterczących

drpietruski_admin

Operacja piersi sterczących (piersi bulwiastych) koryguje wrodzone zniekształcenia piersi kobiecych i wytwarza nowy anatomicznie proporcjonalny biust.

W zależności od stopnia ciężkości wady, po dokonaniu wnikliwej analizy przyczyn zniekształcenia, Dr Pietrasik przedstawia pacjentce indywidualny plan leczenia. Najczęściej postępowanie chirurgiczne polega w pierwszej kolejności na uwolnieniu łącznotkankowego pierścienia, upośledzającego prawidłowy rozwój piersi. Następnie przeprowadzana jest korekta kształtu piersi przy pomocy implantów lub przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej. W niektórych przypadkach w celu uzyskania zadowalającego efektu estetycznego konieczna może być operacja symetryzująca na przeciwległej – prawidłowo rozwiniętej piersi.

Operacja piersi sterczących przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym.

Lokalizacja cięć uzależniona jest od miejsca i stopnia zaawansowania zniekształcenia. Najczęściej przeprowadzana jest z dostępu okołootoczkowego lub podpiersiowego.

W przypadku modelowania piersi przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej, pobiera się ją z miejsc dawczych (tj. podbrzusze, uda, grzbiet) a następnie po przygotowaniu wprowadza podskórnie w pożądane miejsce.

Pacjentki najczęściej opuszczają klinikę 6 godzin po zabiegu.

Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 7-10.

W okresie pooperacyjnym konieczne jest noszenie biustonosza elastycznego przez 8 tyg.

Aktywność sportową można podjąć po 1 miesiącu, a ćwiczenia angażujące mięśnie piersiowe po 3 miesiącach od operacji.

Efekt operacji jest wieloletni i wydaje się być dłuższy w przypadku stosowania implantów. W przypadku przeszczepu tłuszczu należy liczyć się z tym, że ok. połowa przeszczepionej tkanki ulegnie wchłonięciu, co może spowodować konieczność powtórzenia zabiegu po pół roku.

Czas trwania zabiegu 2-3 godz.
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice 12-24 godz.
Rekonwalescencja ok. 7-10 dni
Zdjęcie szwów 14 doba
Przeciwwskazania choroby psychiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, zaburzenia rytmu serca, aktywne infekcje, choroby autoimmunologiczne, nowotwory,  ciąża, zbliżająca się lub aktywna miesiączka
Zalecenia przed zabiegiem piersi bulwiaste zalecenia do operacji.pdf
Zalecenia po zabiegu piersi bulwiaste zalecenia po operacji.pdf

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

Zalecenia pooperacyjne

Zalecenia przedoperacyjne

Postoperative recommendations

Preoperative recommendations