fbpx
info@drpietrasik.pl +48 721 838 347

Liposukcja

drpietruski_admin

Liposukcja (odessanie tkanki tłuszczowej) jest zabiegiem przeznaczonym dla osób pragnących poprawić kształt różnych części ciała przez usunięcie nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej. Najczęściej liposukcji poddaje się okolice, z których pozbycie się tk. tłuszczowej jest najtrudniejsze, mimo stosowania diety i ćwiczeń fizycznych.

Zabieg ten nie jest przeznaczony dla osób otyłych (BMI > 30) oraz osób z nadmiernie wiotką skórą.

Liposukcja wykonywana jest najczęściej u kobiet w takich okolicach jak: brzuch, talia, biodra, uda, okolice kolan, ramiona, szyja, plecy. U mężczyzn są to: brzuch i okolice boczne brzucha (tzw. „love handles”), przerośnięte piersi (pseudoginekomastia).

Najczęściej stosowaną techniką przez Dr Pietrasika jest liposukcja laserowa lub ultradźwiękowa. Odpowiednie przygotowanie tkanek energią przed ich odessaniem powoduje, że zabieg jest bezpieczniejszy, efektywniejszy i powoduje mniejszy uraz tkanek. Dzięki temu rekonwalescencja jest szybsza a siniaki należą do rzadkości.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od jego rozległości. Nadmiar tkanki tłuszczowej usuwany jest przy pomocy kaniul wprowadzanych do tk. podskórnej przez 2-3 mm cięcia skórne.

Powrót do normalnej aktywności, w zależności od zakresu zabiegu, wynosi od 1 do 7 dni.

Powrót do ćwiczeń sportowych może zostać wznowiony po 2 – 4tyg.

W celu zmniejszenia wysięków i przyspieszenia procesu gojenia okolic operowanych w okresie pooperacyjnym przez 8 tyg. stosowane są ubrania uciskowe.

Uzyskane efekty są długotrwałe choć nie permanentne. Pierwotnie zadawalający wynik estetyczny zabiegu może zostać zniwelowany przez niekontrolowany przyrost masy ciała lub hormony.

Czas trwania zabiegu 1,5 – 4 godz.
Znieczulenie miejscowe lub ogólne
Pobyt w klinice  3 – 24 godz. w zależności od rodzaju znieczulenia.
Rekonwalescencja 5-7 dni
Zdjęcie szwów 10 doba
Przeciwwskazania przepukliny, choroby psychiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, zaburzenia rytmu serca, aktywne infekcje, choroby autoimmunologiczne, nowotwory,  ciąża, trwająca lub zbliżająca się miesiączka
Zalecenia przed zabiegiem liposukcja OGÓLNE zalecenia do zabiegu.pdf
liposukcja MIEJSCOWE zalecenia do zabiegu.pdf
Zalecenia po zabiegu liposukcja zalecenia po zabiegu.pdf

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

Zalecenia pooperacyjne

Zalecenia przedoperacyjne

Postoperative recommendations

Preoperative recommendations