fbpx
info@drpietrasik.pl +48 721 838 347

Lifting brwi

drpietruski_admin

Lifting brwi koryguje ich opadanie przez przemieszczenie ku górze.

Kandydatami do tego zabiegu są pacjenci z nisko osadzonymi, opadającymi brwiami, które nadają oprawie oczu wygląd „zmęczony” i „zafrasowany”.

Operacja ta często bywa kojarzona z operacją powiek górnych.

Dr Pietrasik przeprowadza podniesienie brwi trzema sposobami:
endoskopowo
– lifting boczny
– lifting bezpośredni

Każda z tych metod ma swoje wskazania i ograniczenia. Nie są one stasowane wymiennie a indywidualnie dobierane do każdego pacjenta po dokładnym zbadaniu i poznaniu oczekiwań.

Lifting brwi metodą endoskopową wykonywany jest z 3 cięć dł. 1,5cm każde, zlokalizowanych w linii włosów na czole. Lifting boczny brwi wykonywany jest z cięć dł 3-4 cm w skórze owłosionej głowy. Bezpośredni lifting brwi wykonywany jest z cięć znajdujących się na górnej granicy brwi.

Lifting brwi metodą endoskopową jak i boczny lifting brwi, przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym lub płytkim znieczuleniu dożylnym. Bezpośredni lifting brwi wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Lifting brwi nie wymaga pozostania pacjenta na noc w klinice. Gdy skojarzony jest z innymi zabiegami odmładzającymi twarzy (tj. facelifting, lifting szyi, operacją powiek) wówczas pacjent spędza jedną noc w klinice.

Powrót do normalnego funkcjonowania uzależniony jest od zakresu operacji i procedur towarzyszących ale nie powinien przekroczyć 2 tygodni.

Wygląd ulega stopniowej poprawie w okresie  6-8 tygodni.

Wyniki liftingu brwi są długotrwałe lecz nie permanentne. Operacja nie zatrzymuje naturalnego procesu starzenia się tej okolicy.

Czas trwania zabiegu do 3 godz.
Znieczulenie miejscowe lub ogólne
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja 10 dni
Zdjęcie szwów 10-14 doba
Przeciwwskazania trwająca lub zbliżająca się miesiączka, nieleczone choroby psychiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, zaburzenia rytmu serca, aktywne infekcje, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, ciąża
Zalecenia przed zabiegiem lifting brwi/czoła zalecenia do zabiegu.pdf
Zalecenia po zabiegu lifting brwi/czoła zalecenia po zabiegu.pdf

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

Zalecenia pooperacyjne

Zalecenia przedoperacyjne

Postoperative recommendations

Preoperative recommendations