fbpx
info@drpietrasik.pl +48 721 838 347

Powiększenie + lifting piersi

drpietruski_admin

Lifting (podniesienie) piersi z ich jednoczasowym powiększeniem jest operacją przeznaczoną dla kobiet z małym i opadniętym biustem. Częstymi kandydatkami do tego typu zabiegu są matki po okresie karmienia piersią.

W czasie jednej operacji poprawiane są: położenie kompleksu brodawka-otoczka, kształt, wielkość i konsystencja piersi. Operacja ta uważana jest za jedną z najbardziej złożonych operacji estetycznych piersi i nie zawsze możliwa jest do przeprowadzenia jednoetapowo. Niekiedy istnieje konieczność rozłożenia podniesienia piersi i ich powiększenia na dwa zabiegi, tak aby efekt ostateczny był jak najlepszy a ryzyko powikłań jak najmniejsze.

Operacja podniesienie piersi z ich jednoczasowym powiększeniem przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym.

Cięcia zlokalizowane są, w zależności od przyjętej metody operacyjnej, w okolicy okołootoczkowej, w dolnej połowie piersi i w bruździe podpiersiowej.

Pacjentki spędzają noc po zabiegu w klinice.

Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 7 -10 dniach.

W okresie pooperacyjnym konieczne jest noszenie biustonosza elastycznego przez 8 tyg.Aktywność sportową można podjąć po 1 miesiącu, a ćwiczenia angażujące mięśnie piersiowe po 3 miesiącach od operacji.

Efekt operacji jest wieloletni choć nie permanentny. Zabieg nie zatrzymuje naturalnego procesu starzenia się piersi. Także istotne zmiany masy ciała, ciążę i terapie hormonalne mogą mieć wpływ na zmianę uzyskanego kształtu piersi.

Czas trwania zabiegu 4-5 godz.
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice 12-24 godz.
Rekonwalescencja ok. 7-10 dni
Zdjęcie szwów w 14 dobie
Przeciwwskazania choroby psychiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, zaburzenia rytmu serca, aktywne infekcje, choroby autoimmunologiczne, nowotwory,  ciąża, zbliżająca się lub aktywna miesiączka
Zalecenia przed zabiegiem powiększenie + podniesienie piersi zalecenia do operacji.pdf
Zalecenia po zabiegu powiększenie + podniesienie piersi zalecenia po operacji.pdf

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

Zalecenia pooperacyjne

Zalecenia przedoperacyjne

Postoperative recommendations

Preoperative recommendations