fbpx
info@drpietrasik.pl +48 721 838 347

Wypełniacze

drpietruski_admin

„Wypełniacze” to grupa preparatów służących do niechirurgicznego odmładzania i powiększania różnych okolic ciała. Do najczęściej stosowanych substancji należy kwas hialuronowy, który normalnie wstępuję w ludzkiej skórze, nadając jej jędrność i wilgotność.

Przy pomocy cienkiej igły środek wypełniający zostaje wprowadzony śród- lub podskórnie celem:

  • wypełnienia bruzd, płytkich zmarszczek, zagłębień (np. „dolina łez”, bruzdy nosowo-wargowe, bruzdy okolicy szpary ust)lub
  • niechirurgicznego zwiększenie objętości niektórych okolic ciała takich jak usta czy poliki.

Niekiedy preparaty te stosowane są jako uzupełnienie wcześniej przeprowadzonego leczenia chirurgicznego.

Iniekcje preparatami wypełniającymi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.
Po zabiegu trwającym od 15-30 min., stosowane są okłady ochładzające (15-30 min.) na korygowaną okolicę. Po tym okresie pacjenci opuszczają klinikę powracając do normalnej aktywności.

Zastosowanie preparatów wypełniających pozwala często odroczyć operację plastyczną, ale nie jest jej alternatywą, szczególnie w przypadkach zaawansowanych objawów starzenia się czy nadmiaru skóry. W tych sytuacjach jedynym skutecznym sposobem dającym trwały efekt odmłodzenia twarzy jest zabieg chirurgiczny.

Uzyskany wynik estetyczny jest natychmiastowy lecz nie permanentny. Efekt wypełnienia utrzymuje się od 6-12 miesięcy i po tym okresie zabieg może być powtórzony.

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

Zalecenia pooperacyjne

Zalecenia przedoperacyjne

Postoperative recommendations

Preoperative recommendations